Medic Specialist -Gastroenterolog

Cerințe:

  • Medic cu specializare în Gastroenterologie;
  • Experiența pe un post similar, reprezintă un avantaj;
  • Cunoașterea limbii franceze (minim B2)
  • Orientare către pacient, spirit de echipă și bune abilități de comunicare, empatie, profesionalism și integritate.

Atribuții:

  • Medic specialist gastroenterolog pentru consultații și acte invazive la blocul operator
  • Urmărirea cotidiană a pacienților spitalizați
  • Examene endoscopice programate sau urgente
  • Curiere médicale pentru continuitatea medicală

Activități anexe:

  • Reuniuni de serviciu pentru a discuta despre cazurile particulare și îngrijiri paliative;
  • Conduită practică de urmat (o dată pe lună).

Informatii

Safe Jobs

Salariu

6000 - 10000 €

Safe Jobs

Categorie

Safe Jobs

Postat in data

03/12/2019

Se oferă:

  • Pachet salarial motivant, în conformitate cu acordurile colective ale serviciului public;
  • Sistem de pensii profesionale, finanțat de angajator;
  • Un loc de muncă sigur, mediu de lucru plăcut, în cadrul unei echipe de profesioniști, cu posibilități reale de dezvoltare personală și profesională;
  • Se asigură cazare pe o perioadă de 6 luni;
  • Cursuri de perfecționare a limbii franceze asigurate gratuit;
  • Spital situat la 1h30 de Paris.