Medic Specialist-Medicină Internă

#Localizare

Unitatea spitalicească este situată în departamentul Ardennes, unul dintre cele patru departamente constitutive ale regiunii Champagne - Ardenne.

Acesta se află la:

  • aproximativ 25 km de Charleville-Mézières, unde este amplasat spitalul;
  • la 100 km de Reims;
  • la 250 km de Paris.

#Instituția

Centrul dispune de

  • 529 de paturi, dintre care 217 de paturi de ședere scurtă;
  • o platformă tehnică de înaltă performanță și un scanner;
  • un serviciu SMUR EMERGENCY complet restructurat (6 paturi pentru pacienți).

#Componență

  • Etaj 1: Medicină internă - Pneumologie

12 paturi instalate.

Aproximativ 1.100 de sejururi și 1.500 de consultații în ambulatoriu pe an.

Numărul personalului medical este de 3 cu normă întreagă (incluzând 2 specialiști și 1 internist deja în post)

  • Etaj 3: Medicină internă - Diabetologie

10 paturi instalate: 5 paturi pentru medicină generală + 5 paturi pentru diabetologie.

Aproximativ 900 de sejururi și 400 de consultații în ambulatoriu pe an.

Numărul personalului medical este de 3 posturi cu normă întreagă (dintre care 2 generalisti care sunt deja în post).

Aceste două servicii funcționează zilnic cu ajutorul gărzilor la domiciliu partajate între serviciul de Pneumologie și Medicină internă.

  • Etaj 3: Medicină internă - Cardiologie- USIC.

20 de paturi inclusiv 8 paturi USIC.

Aproximativ 1.400 de sejururi.

Forța de muncă medicală este patru medici cu normă parțială (specialiști) și un medic cu normă întreagă (generalist).

Acest serviciu funcționează continuu în fiecare zi.

#Descrierea postului

Poziția cu normă întreagă în medicină polivalentă / medicină internă, cu întărire reciprocă din partea tuturor medicilor generaliști (4 în total) din cele trei sectoare ale medicamentului în timpul concediului.

Informatii

Safe Jobs

Salariu

6.000-10.000 €

Safe Jobs

Categorie

Safe Jobs

Postat in data

05/06/2020

#Profilul Candidatului

  • Medic generalist sau internist;
  • Experiență confirmată de cel puțin doi ani în posturi similare;
  • Cunoștinte bune de limbă franceză;
  • Abilități de relationare și organizare;
  • Implicare și dinamism;
  • Intenție de relocare;
  • Cunoștințe profunde pentru toată gama de patologii clasice;
  • Capacitatea de a lucra în echipă;
  • Dorință de dezvoltare continuă.

#Condițiile oferite:

  • Pachet salarial motivant, în conformitate cu acordurile colective ale serviciului public;
  • Asigurare medicală;
  • Un loc de muncă sigur, mediu de lucru plăcut, în cadrul unei echipe de profesioniști, cu posibilități reale de dezvoltare personală și profesională;
  • Cursuri gratuite de perfecționare a limbii franceze;
  • Posibilități de cazare.