Medic Specialist – Medicină Internă

Cerințe:

  • Medic cu specializare în medicină internă;
  • Experiența pe un post similar, reprezintă un avantaj;
  • Cunoașterea limbii franceze sau a oricărei alte limbi de circulație internațională, constituie un atuu;
  • Orientare către pacient, spirit de echipă și bune abilități de comunicare, empatie, profesionalism și integritate.

Atribuții:

  • Întocmirea dosarelor de admisie și urmărirea pacienților spitalizați (medicină generală, geriatrică, medicină vasculară, insuficiențe cardiace,infecții urinare,transfuzii, pneumopatii, îngrijiri paliative);
  • Gestionarea tulburărilor trafice (prevenția escarelor, ulcerelor venoase, pansamente);
  • Eco doppler arterial și venos pentru pacienții spitalizați (constituie un avantaj);
  • Interpretarea EKG, MAPA.

Profilul cautat:

  •  Medic specialist in medicina interna (sau medic generalist cu experienta in medicina interna)
  •  Spirit de echipa si de integrare
  •  Limba franceza la nivel incepator/mediu

Informatii

Safe Jobs

Salariu

6000 - 10000 €

Safe Jobs

Categorie

Safe Jobs

Postat in data

03/12/2019

Condiții:

  • Pachet salarial motivant, în conformitate cu acordurile colective ale serviciului public;
  • Sistem de pensii profesionale, finanțat de angajator;
  • Un loc de muncă sigur, mediu de lucru plăcut, în cadrul unei echipe de profesioniști, cu posibilități reale de dezvoltare personală și profesională;
  • Se asigură cazare pe o perioada de 6 luni;
  • Cursuri de limbă franceză;
  • Spital situat la 1h30 de Paris.